سایت اندیشه قم در حال آماده سازی می باشد
جستجو
اوقات شرعی
اخبار > آيت الله مقتدايي وظیفه امروز ما این است از شبهات موجب انحراف مردم، جلوگیری کنیم


  چاپ        ارسال به دوست

آیت الله مقتدایی

آيت الله مقتدايي وظیفه امروز ما این است از شبهات موجب انحراف مردم، جلوگیری کنیم

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله مقتدایی، در دومین گردهمایی معاونین تبلیغ استان ها در سال 89 که در محل سالن اجتماعات سفیران هدایت قم برگزار شد، با تبریک ولادت امام محمدباقر(ع)، اظهار داشت: بسیاری از اساتید بزرگ علوم دینی در محضر امام باقر(ع) پرورش یافتند به گونه ای که شاگردان ایشان بیش از 4هزار نفر بوده‌اند.
وی افزود: فعالیت های علمی امام باقر(ع) در تربیت شاگردان به گونه ای صورت گرفت که در زمان امام صادق(ع) قافله های علم به تمام نقاط عالم سرازیر شد و امروز حوزه های علمیه، متأثر از همان سخنان است.
عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه ضمن تشکر از فعالیت های حجت الاسلام و المسلمین نبوی در معاونت تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه، خاطرنشان کرد: تبلیغ، وظیفه انبیاء الهی بود، در حال حاضر که در زمان غیبت امام معصوم(ع) هستیم، این وظیفه به عهده حوزه های علمیه و روحانیت گذاشته شده است.
آیت الله مقتدایی گفت: رساندن پیام دین به مردم در گذشته این گونه نبود که با وسایل و تجهیزات نوین، تشکیلات و برنامه ریزی ها، صورت گیرد، اما امروزه به مدد وسایل ارتباط جمعی و تجهیزات نوین دیگر، امر تبلیغ با سهولت بیشتری می تواند صورت گیرد که البته این امکانات وظیفه مبلغین و حوزه های علمیه را سنگین تر از قبل کرده است.
وی گفت: باید متناسب با امکانات و تجهیزات نوینی که وجود دارد، شیوه های تبلیغی خود را عوض کرده و خود را با روش های جدید تطبیق دهیم.
عضو جامعه مدرسین، یادآور شد: شورایی به عنوان ساماندهی امر تبلیغ در چند کمیته تشکیل شده است، هر کدام از این کمیته ها نیز وظایف خاص خود را دارند.

* مبلغان ایتام آل محمد‌(ص) را درک کنند
وی با تأکید بر لزوم توجه بسیار جدی به مخاطبان در امر تبلیغ، تصریح کرد: همانگونه که امر تبلیغ از درجه و اهمیت بسیار بالایی در دین اسلام برخوردار است، درک شرایط کسانی هم که مخاطبان روحانیون هستند و در روایات از آن ها با عنوان ایتام آل محمد(ص) نام برده شده نیز بسیار مهم و ضروری است.
آیت الله مقتدایی با بیان این که روایات بسیاری در رعایت حال ایتام توسط مؤمنین وجود دارد، گفت: عالمان دین به عنوان مروجان «علوم آل محمد(ص)» و مردم عادی به عنوان «ایتام آل محمد(ص)» در روایات تعبیر شده اند و از این رو رعایت حال این ایتام که وظیفه حوزه های علمیه است بسیار ضرورت دارد.
عضو جامعه مدرسین گفت: بسیاری از افراد شیطان صفت با ورود به جمع های مردم، اذهان افراد را مشوش و عقاید آن ها را نسبت به دین و مکتب اسلام، مشوش می کنند و وظیفه روحانیون است که با آن ها مقابله کنند.
مدیر حوزه های علمیه، گفت: افراد شیطان صفت، معتقدان به مذهب تشیع و وحدانیت خداوند را اسیر دام های شیطانی خود می کنند و به دین های دیگر می کشانند، حال آن که آن افراد از اسارت خود بی خبر هستند.
وی خطاب به معاونین تبلیغ سراسر کشور، تأکید کرد: وظیفه امروز ما این است شبهاتی که موجب انحراف مردم از دین شده و آن ها را از حقیقت خارج می کند، جلوگیری کنیم.
آیت الله مقتدایی اظهار داشت: گاهی به این فکر می افتیم که مبلغان دین را به خارج از کشور اعزام کنیم، حال آن که شهرهایی در کنار قم نیازمند مبلغ دین هستند.
رییس هیأت امنای جامعة‌المصطفی تبلیغ را کاری بسیار ارزشمند و دارای اجر الهی دانست و تصریح کرد: درست است که امر تبلیغ کاری بسیار پرزحمت است، اما اجر و ثواب آن نیز بیشتر خواهد بود.
وی در پایان گفت: اجر و ثواب امر تبلیغ به حدی است حتی افرادی که زندگی، خود را در راه تبلیغ دین اسلام و مکتب تشیع صرف کنند در قیامت از مقام شفاعت برخوردار خواهند بود.


١٣:٤٩ - 1389/11/19    /    شماره : ٧٨٣٥٧    /    تعداد نمایش : ٩٣٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج